TISKOVÁ ZPRÁVA: Aukce kmitočtů pro DAB+ zahájena

Praha, 23. 10. 2023 – Český telekomunikační úřad pokročil v procesu výběrového řízení na kmitočty pro digitální rozhlas DAB+ v pásmu 174–230 MHz a dne 23. 10. 2023 zahájil aukční část výběrového řízení, tedy elektronickou aukci. Udělení přídělů předpokládá ČTÚ do konce roku.

Aukce je organizována metodou kombinatorické aukce a ve čtyřech aukčních fázích, ve kterých budou postupně rozděleny aukční bloky mezi úspěšné účastníky aukce. Vítězná kombinace nabídek bude určena samostatně pro každou aukční fázi – bude se jednat o takovou kombinaci nabídek účastníků aukce, jejíž celková hodnota bude nejvyšší a současně se přidělí maximální množství aukčních bloků.

V první fázi se podávají nabídky na aukční bloky vhodné pro celoplošné sítě, předmětem druhé fáze jsou aukční bloky pro sítě pokrývající několik regionů a předmětem třetí fáze aukční bloky umožňující pokrytí pouze jednotlivých regionů. Účast v prvních třech fázích je omezena na základě definovaného spektrálního limitu tak, aby bylo umožněno vstoupit na trh i menším hráčům a zároveň aby došlo k maximálnímu využití všech přídělů napříč Českou republikou. Ve čtvrté fázi pak budou nabídnuty bez jakýchkoliv omezujících podmínek aukční bloky, které nezíská žádný z účastníků v předcházejících fázích.

Tereza Meravá
tisková mluvčí
Českého telekomunikačního úřadu

Top