TISKOVÁ ZPRÁVA: Premiér a ministr průmyslu a obchodu jednali s Radou ČTÚ o mobilních datových službách

Praha, 26. července 2017 – Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček dnes navštívili Český telekomunikační úřad. Vládní delegaci přivítal předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Diskutovala se kvalita a dostupnost mobilních datových služeb i budování infrastruktury pro vysokorychlostní internet.

Výrazný posun v oblasti zvýšení práv a ochrany spotřebitelů přinese novela zákona o elektronických komunikacích, kterou před týdnem schválil Senát. Současně tento týden nabyl účinnosti zákon na snížení nákladů při budování sítí NGA. „I s novými regulačními nástroji chceme podporovat nové investice do sektoru, dohlížet na férové fungování trhu i ve vztahu ke spotřebitelům a podporovat poskytování dostupných a kvalitních služeb,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.

Členové Rady rovněž představili dosavadní dílčí závěry tříkriteriálního testu pro trh mobilních služeb s tím, že do poloviny srpna by měla být zahájena veřejná konzultace. To je nutná podmínka pro možnost případné budoucí regulace velkoobchodního trhu.

Jako úspěšnou předseda vlády hodnotil proběhlou aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz, z níž vzešli i dva noví operátoři. Vítězní operátoři v aukci získali celoplošné příděly s dostatečnou šířkou pásma i pro budoucí zavádění sítí 5. generace. Návrh nových opatření pro připravovanou aukci v pásmu 700 MHz připraví ČTÚ do poloviny příštího roku, jak navrhuje v Situační zprávě o plnění Strategie správy spektra, která byla předána k projednání vládou.

Soubory ke stažení
Top