VÝZVA k uplatnění připomínek k návrhu opatření obecné povahy, části plánu využití rádiového spektra č. PV-P/19/XX.2021-Y pro kmitočtové pásmo 5,925–10 GHz

Český telekomunikační úřad (dále jen „Úřad“) zpracoval k provedení § 16 odst. 2 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), návrh opatření obecné povahy – část plánu využití rádiového spektra č. PV-P/19/XX.2021-Y pro kmitočtové pásmo 5,925–10 GHz.

Úřad v tomto opatření stanoví technické parametry a podmínky využití rádiového spektra radiokomunikačními službami v části rádiového spektra vymezené kmitočty 5,925–10 GHz.

 

Připomínky k záměru lze uplatnit do 3. září 2021.

čj. ČTÚ-34 846/2021-619
oddělení pro tvorbu koncepcí a strategií

Diskuze je ukončena.

Připomínky, stanoviska a názory uplatněné dotčenými subjekty způsobem podle článku 6 odst. 2 Pravidel pro vedení konzultací na diskusním místě.

Výsledky veřejné konzultace vč. vypořádání připomínek.

Soubory ke stažení

Stanoviska a názory

poskytování Wi-Fi

22.08.2021 - 22:28 Michal Mazgal

Jsem pro zavedení normy, která stanoví, že signál bude vysílán s minimálním možným výkonem. Také jsem pro, aby poskytovatelům připojení pomocí bezdrátového připojení bylo zakázáno užití Wi-Fi frekvencí, protože dochází k zarušení měst a snížení tak přenosové rychlosti v domácnostech a veřejných prostorech. Jednoduše řečeno, jsem pro, že sousedův router automaticky sníží vysílací výkon, aby ten můj nebyl rušen! (Implementace funkce "zaměření domácnosti" by měla standardní funkcí = člověk proběhne byt/dům/zahradu s mobilem a router si uloží vysílací výkon). Adhoc spoje a poskytování připojení k internetu by se mělo přesunout na vyšší frekvence než je Wi-Fi! Nestalo by se pak to, že člověk ve městě (i v bytě) chytí (přijímá) hromady WiFi sítí.

Top